بی انگیزه بودن منشأ اصلی افت تحصیلی دانشجویان است
افت تحصیلی و بی انگیزه بودن منشأ اصلی آن
۲۵ مهر , ۱۳۹۶
هفت دانشگاه ایرانی
هفت دانشگاه ایرانی در میان موسسات برتر جهان
۲۶ مهر , ۱۳۹۶
جلوگیری از آلزایمر و راههای آن
جلوگیری از آلزایمر

جلوگیری از آلزایمر

هفت راه برای جلوگیری از آلزایمر

مطالعات متعدد نشان داده که برخی از چیزهایی که می توانید برای بهبود فعالیت مغزتان و جلوگیری از آلزایمر داشته باشید همان هایی هستند که برای سلامت جسمی خود انجام می دهید. مقاله ای که اخیراً توسط انجمن قلب و انجمن سکته قلبی آمریکا در مجله ی پزشکی «Stroke» به چاپ رسیده است، ۷ روش ساده برای بهبود کارآیی مغز و جلوگیری از زوال عقل در سنین بالا را پیشنهاد می دهد.

این روش ها عبارتند از:

  1. کنترل فشار خون
  2. کنترل کلسترول خون
  3. متعادل نگه داشتن قند خون
  4. فعالیت های فیزیکی
  5. داشتن رژیم غذایی سالم
  6. از بین بردن اضافه وزن
  7. ترک کردن یا نکشیدن سیگار.

این روش های ساده جلوگیری از آلزایمر و متداول علاوه بر جلوگیری از زوال عقل و بهبود کارآیی مغزی، از بیماری های قلبی و سکته نیز جلوگیری کرده  و این موضوع تنها اتفاقی تصادفی نیست.

جلوگیری از آلزایمر

در سالیان اخیر مطالعات زیادی در این مورد شده و هر بار چنین روش هایی برای تضمین سلامت قلب و ریه حیاتی شمرده شده اند اما مطالعات اخیر نشان می دهد که رعایت کردن این موارد در بهبود عملکرد مغز و جلوگیری از ابتلا به زوال عقل در سنین بالا نیز موثر خواهد بود.

دکتر فیلیپ گورلیک، رهبر گروهی که این مطالعه را انجام داده اند در این باره می گوید:

” در دهه ی ۱۹۹۰ ما متوجه شدیم که فاکتورهای ریسک ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، نه تنها با سکته قلبی و دیگر بیماری های قلبی و عروقی مرتبط هستند بلکه می توان آن ها را نیز پیش درآمدهایی برای اختلالات ذهنی و مغزی به شمار آورد.اگر چه هنوز برای خلق روش های بهینه در بهبود عملکرد مغز باید مطالعات بیشتری صورت گیرد اما محققان بر این باورند که روش های قبلی مانند ادامه ی مطالعه و زندگی آکادمیک و تعاملات اجتماعی گسترده در تمام طول زندگی همچنان در بهبود عملکرد مغز موثر خواهند بود.

جلوگیری از آلزایمر

در گذشته پزشکان ارتباطی بین بیماری های قلبی و عروقی و مشکلات مربوط به زوال عقل در پیری متصور نبودند اما امروزه، به لطف مطالعات گسترده، مشخص شده که با کنترل کردن فاکتورهای خطرناک بیماری های قلبی و عروقی علاوه بر این که می توانیم خطر سکته قلبی را کاهش دهیم بلکه می توانیم از زوال عقل و کاهش عملکرد بهینه مغز نیز جلوگیری نماییم.

جهت مشاهده مطالب دیگر کلیک کنید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *