الکترومغناطیس شکسته می شود
۴ خرداد , ۱۴۰۳
آیا تأثیر معدل در کنکور سال آینده لغو می‌شود؟

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره مصوبه این نهاد در حوزه کنکور و تاثیر معدل دبیرستان در آن توضیح داد.

به گزارش همشهری آنلاین، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه شورای ستاد علم و فناوری یکی از بحث‌های مهمی که مطرح شد مربوط به آیین‌نامه داخلی ستاد بود که نهایی شد و به تصویب رسید و طبیعتا در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید تصویب نهایی شود.دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: همچنین یکی از بحث‌های مهم گزارشی بود که از آزمون نهایی مدارس توسط وزارت آموزش و پرورش داده شد. این گزارش و همچنین نظارتی که شورای عالی انقلاب فرهنگی و دبیرخانه شورا دارد، نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش با دقت و با نهایت حساسیت با همکاری مجموعه وزارتخانه‌ها، وزارت ارتباطات و سایر مجموعه‌های امنیتی این آزمون را برگزار می‌کنند.

خسروپناه گفت: از وزیر آموزش و پرورش و مجموعه وزارتخانه و همه دستگاه‌هایی که در اینجا همکاری کرده‌اند تشکر می‌کنم و به خانواده‌ها تاکید می‌کنم که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث کنکور که سال گذشته اجرا شد و امسال هم اجرا شد و دارد می‌شود؛ این مصوبه مستقر شده است.وی افزود: این مصوبه شورا یک مصوبه کاملا تمدنی است؛ هم جلوی دست و پای مافیایی را که در این زمینه دنبال ثروت‌اندوزی بود گرفت و از طرفی هم که خیلی مهم است، دانش‌آموزان با تاکید بر کتب درسی و استفاده از معلمان درس‌ها را دنبال می‌کنند و می‌گذرانند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بنابراین مصوبه تغییر پیدا نخواهد کرد و مصوبه‌ای قطعی است و امسال هم به عنوان دومین سال با دقت و درایت، وزارت آموزش و پرورش دارد مصوبه را اجرا می‌کند.

خسروپناه افزود: حراست و بحث امنیتی پرسش‌ها ـ به ویژه اینکه سوالات هم به صورت تشریحی است ـ طبیعتا رعایت و با دقت لازم این مصوبه اجرا می‌شود.وی گفت: بنابراین خانواده‌ها دلهره نداشته باشند و این مصوبه را مصوبه قطعی بدانند که سال‌های آینده هم اجرا خواهد شد.دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اگر عزیزان پیشنهادهایی دارند یا نواقصی بر این مصوبه در نظر دارند، شورای عالی انقلاب فرهنگی با روی باز می‌پذیرد، گوش می‌دهد و ما آمادگی تکمیل مصوبه را داریم؛ اما اینکه دخالت معدل نمرات لغو شود، این حتماً اتفاق نمی‌افتد و اصل مصوبه تغییر پیدا نخواهد کرد. اگر نیاز به اصلاحاتی داشته باشد شورا آمادگی پذیرش اصلاحات را دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *