ترفندهای سرگرم کننده و مخفی گوگل
ترفندهای سرگرم کننده و مخفی گوگل را بشناسید + تصاویر
۲ آبان , ۱۳۹۶
صفحه-لمسی-گوشی
صفحه لمسی گوشی با ترکیب نقره و گرافن
۴ آبان , ۱۳۹۶
جایزه ۱۰۰۰ دلاری گوگل برای هکرها
گوگل

گوگل

جایزه 1000 دلاری گوگل برای هکرها
گوگل تصمیم دارد در برنامه‌ای با مشارکت توسعه دهندگان محبوب اندروید به کسانی که قادرند اپلیکیشن‌های مشخصی را هک کنند 1000 دلار پاداش می‌دهد.

مردم‌نيوز: نیاز به پول بیشتردارید؟ پس این خبر خوب را بخوانید! گوگل به افرادی که بتوانند اپلیکیشن‌های محبوب اندروید را هک کنند، 1000 دلار پاداش می‌دهد. این شرکت در همکاری با HackerOne و بعضی از توسعه دهندگان محبوب اندروید، برنامه امنیتی Google Play را راه اندازی کرده است. این غول تکنولوژی قبلا نیز چنین برنامه‌هایی را راه اندازی کرده بود، اما این اولین باری است که با توسعه دهندگان مستقل همکاری کرده است. این برنامه شامل اپلیکیشن‌هایی چون Tinder ،Doulingo ،DropBox ،Snapchat ،Head Space ،MyMail و دیگر موارد است.

قوانین این برنامه بسیار ساده هستند. زمانی که شما یک باگ یا آسیب‌پذیری در یکی از اپلیکیشن‌های لیست شده پیدا کردید، می‌توانید آن را به توسعه دهندگان گزارش دهید و با آنها برای حل آن موارد همکاری کنید. زمانی که مشکل حل شد، توسعه دهندگان اپلیکیشن مبلغ را به شما پرداخت خواهند کرد، و سپس گوگل به شما هزار دلار بیشتر از مبلغی که به شما پرداخت شده است، خواهد داد.

به علاوه، گوگل داده‌ها را گردآوری می‌کند و آنها را با دیگر توسعه دهندگان اپلیکیشن به جهت کمک به آنها در حل آن مشکل‌ها، به اشتراک می‌گذارد. این بدان معنی است که گوگل به اولین نفری که مشکل را پیدا کند پاداش خواهد داد. اگر چند نفر به یک باگ در یک اپلیکیشن اشاره کنند، اولین نفری که آن باگ را ثبت می‌کند پاداش را از آن خود خواهد کرد

در حال حاضر، این برنامه تنها با مشارکت 13 توسعه دهنده بر پا خواهد شد، اما اگر موفقیت آن ثابت شود، شاید گوگل افراد دیگری را نیز در این برنامه دخیل کند.

افرادی که در جست و جوی باگ‌ها هستند تازگی ندارند و این به اصطلاح «کلاه سفیدها» هکرهایی هستند که در همکاری با شرکت‌های تکنولوژی برای رفع مشکلات امنیتی، مبلغ خوبی دریافت می‌کنند. هم شرکت‌های بازی‌های ویدیویی و هم شرکت‌های تکنولوژی به آنهایی که قادرند خدمات و سخت افزارشان را هک کنند، مبالغ خوبی پاداش در نظر گرفته‌اند. چنین برنامه‌هایی هم زندگی خوبی (از نظر مالی) برای هکرها فراهم می‌کند و هم موجب می‌شود اطلاعات افراد ایمن باشد.

یکی از بزرگترین برنامه‌های این چنینی توسط مایکروسافت برگزار شد. در سال 2015، مایکروسافت مبلغ پاداش را از 50000 به 100000 دلار افزایش داد. اگر به دنبال چنین درآمدهایی هستید، در کنار شرکت در این برنامه می‌توانید در برنامه‌ی مشابهی شرکت کنید که در آن گوگل برای کسی که بتواند Chromebook را هک کند 100000 دلار پاداش در نظر گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *